Skip to content

A&O

Varustusest

On levinud müüt, et lendõngega püük on kallis hobi. Tegelikult ei pruugi see olla sugugi kallim, kui spinninguga püük. Nii meie kohalikelt kaupmeestelt, veelgi enam välismaistest e-poodidest võib leida taskukohase hinnaga vägagi hästi toimivaid komplekte. Õige varustuse leidmiseks on aga vajalik end enne esimese õnge ostu mõningate baasteadmistega kurssi viia. Oluline on alustada ridva, rulli ja heitenööri kokkusobitamisest, mis valmis komplektide puhul on enamasti juba huvilise eest ära tehtud. Kui on teada, milliseid kalaliike soovitakse lendõngega püüdma hakata, on esimese komplekti valimisel lähtud lendõnge AFTMA klassidest, mis on tähistatud numbriliste klassidega vahemikus 1-12. Väiksem number viitab väiksemale, kergemale komplektile, mis sobib väiksemate söötadega väiksemate kalade püügiks. Suurem AFTMA klassi number viitab jällegi tugevamale ning tummisemale, mis sobib suuremate kalade püügiks. Nii nagu pole olemas ühte universaalset autot, mis toimib samahästi ringrajal, kui maastikul, pole ka üht universaalset lendõnge, mis sobib kõikide kalade püügiks.
Lendõnge püügivarustuse valimine ja soetamine on kaasahaarav ja huvitav. Igal aastal tuuakse välja uusi ja põnevaid ritvu, rulle ja nööre. Varustuse kohta loe lähemalt meie varustuse lehelt. Lisaks uuele ja huvitavale on aeg näidanud, et ka aegu näinud klassikat ei maksa maha kanda. Nii mõnigi kalamees leiab omale käepärase(d) ridva(d) hoopis klaasfiibri või bambusritvade hulgast. Nii mõnigi meistrimees on jõudnud koguni oma ritvade ise valmistamiseni.

Kalapüügist

Kalale minnes arvestab kalamees alati kehtivate püügikitsendustega ja on teadlik nii riigi-, kui ka eramaal liikumise reeglitega. Jätab endast maha puhtama keskkonna võttes kaasa teel leitud prügi.

Jätkusuutliku kalapüügi toetuseks on hea mõte harrastada püüa-ja-vabasta (C&R) püügiviisi. See on kalapüügis lähim asi vereta jahile.